رئیس مجمع نمایندگان لرستان با تأکید بر اینکه از نظر فقهی، قانونی، عرفی، وجدانی و هر لحاظی که حساب کنید این اولویت وجود دارد که لرستان از منابع آبی خود برخوردار باشد افزود: استانی که خودش منشأ آب است، برای بهره مندی از آب در اولویت است.

حجت الاسلام مبلغی با بیان اینکه ما نمی گوییم برای پایین دست آب نرود، نمی‌گوییم یک جا آب داشته باشد جای دیگر برای آب شرب بدون آب باقی بماند افزود: ما هم وطن هستیم و مسائل انسانی و دینی اقتضا می‌کند به فکر دیگران هم باشیم، اما نمیشود گفت لرستان که سر منشأ آب است بدون آب بماند و جاهای دیگر تأمین شده باشند.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه منطق ما به لحاظ انسانی، دینی، قانونی و وجدانی یک منطق درست و صحیح است افزود: متأسفانه منطقی که تاکنون وزارت نیرو به کار برده، منطق نادرستی بوده است.

وی افزود: من این موضوع را به وزیر سابق نیرو اعلام کردم که در موضوع تخصیص آب و تأمین منابع آبی برای لرستان درست عمل نمی‌کنید و غیر منصفانه همه چیز را بر اساس آنچه میخواهید اجرایی میکنید. بعضی از استان ها مانند لرستان حق بیشتری در رابطه با آب دارند، لرستان منشأ آب است و شما تخصیصی برای آن در نظر نمی گیرید و این درست نیست.

وزیر سابق جواب داد: ما متخصص این کار هستیم و من به ایشان گفتم شما متخصص این کار هستید ولی در رابطه با مسائل انسانی و عدالت، اجحاف کار هم هستید، شما نسبت به لرستان اجحاف می کنید.

وی با بیان اینکه به وزیر جدید نیرو نیز همین حرف را زدم، اعلام کردم وزیر سابق بد عمل کرد، شما کسی باشید که خوب عمل کنید، افزود: ایشان به ما قول دادند در رابطه با آب لرستان اهتمام ویژه خواهیم داشت . الان وقت عمل است، وزیر نیرو باید به قولی که در این رابطه داده عمل کند.

حجت الاسلام مبلغی با بیان اینکه روح انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی عدالت خواهی است و اشکالات موجود به عملکرد نامناسب برخی از مسئولین بر می گردد تاکید کرد: به هر حال ما وظایفی را در قبال مردم داریم و در رابطه با «آب لرستان» کوتاه نخواهیم آمد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آخرین اقدامات و وضعیت سد «معشوره» عنوان کرد: وزارت نیرو فعلاً تا ۱۸۵ میلیون متر مکعب برای این سد مجوز صادر کرده که این عدد کافی نیست.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در رأس پروژه‌های استان در سفر رئیس جمهوری «سد معشوره» قرار دارد گفت: مطالبه همه ما «سد معشوره» است و همه ما از رئیس جمهور این را درخواست می‌کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *